Fundacja DOM Dbamy o Młodych, ul. Legnicka 65, 54-206 Wrocław, tel. 71 307 16 36

Podsumowanie akcji „Zostań św. Mikołajem”

Podsumowanie akcji „Zostań św. Mikołajem”

Podsumowanie akcji “Zostań św. Mikołajem”

Św. Mikołaj jest nieodłącznym elementem, świąt Bożego Narodzenia, na którego czekają wszystkie dzieci. W przedszkolach, szkołach oraz większości domów, dzieci dyskutują o tym, co chciałyby dostać na gwiazdkę i piszą listy ze swoimi marzeniami do św. Mikołaja. Wśród nas jest jednak wiele dzieci, które nie mają możliwości spędzić świąt w rodzinnym gronie i/lub nie otrzymują żadnego upominku pod choinkę. W tym roku już po raz czwarty mieliśmy przyjemność razem z Waszą pomocą, zorganizować akcję “Zostań św. Mikołajem”, w której to nasi podopieczni piszą listy do św. Mikołaja, a każdy z Was może wybrać i zrealizować dowolny z nich. Jak zakończyła się nasza tegoroczna akcja?

Podarowane Marzenia

W listopadzie b.r. otrzymaliśmy ponad 90 listów od naszych podopiecznych. Około 50 z nich znalazła swoich odbiorców wśród pracowników firmy Unit4 Polska. Kolejne z nich znalazły olbrzymie zainteresowanie i w ekspresowym tempie, rezerwowała je nasza facebookowa społeczność. Na paczki świąteczne czekaliśmy do 10 grudnia, jednakże przed samym ukończeniem tego terminu, dostaliśmy kolejne 30 listów. Cieszyły się one równie dużym zainteresowaniem i udało się je otrzymać przed świętami Bożego Narodzenia.

Dzięki Wam prezenty świąteczne otrzymało 120 dzieci z 8 domów dziecka oraz dwóch rodzin, które wspiera nasza fundacja.

Dodatkowo mieliśmy przyjemność przyłączyć się do akcji “Mikołaje w smoczej łodzi”, w której to w rolę Mikołajów wcieliło się TST Wrocław działającego przy KOGENERACJI. W bieżącym roku podarowali aż 60 prezentów dla niepełnosprawnych dzieci z Warsztatów Terapii Zajęciowej “Przystań”.

Pragniemy podziękować każdemu, kto przyłączył się do naszej akcji. Mikołajom, którym nieobojętny jest los potrzebujących i obdarowali naszych podopiecznych wspaniałymi prezentami. Były dokładnie takie, o jakich marzyli a wielokrotnie przewyższające ich pragnienia. Firmie Speedrental24, która wypożyczyła nam auto, dzięki czemu mogliśmy bez przeszkód  rozwieść wszystkie prezenty dzieciom na czas. Dziękujemy również Fundacji Fabryki Marzeń, która podarowała nam całą górę pluszaków, firmie eveline za przekazanie kosmetyków, oraz Wampiriada pwr, która dała nam czekolady.

Po raz kolejny udowodniliśmy, że razem z Wami mamy wielką moc spełniania dziecięcych  marzeń.

Facebook