Fundacja DOM Dbamy o Młodych, ul. Legnicka 65, 54-206 Wrocław, tel. 71 307 16 36

Jakie aplikacje w smartfonie powinien mieć student?

Jakie aplikacje w smartfonie powinien mieć student?

Jakie aplikacje w smartfonie powinien mieć student?

W październiku rozpoczął się nowy rok akademicki. Wykłady, notatki, kolokwia, jedzenie w pośpiechu i wyjścia ze znajomymi, to jedynie ułamek z życia studenta. Nadszedł więc czas, aby uzupełnić swój smartfon w niezbędne aplikacje, które nie tylko pomogą Ci w nauce, czy lepiej się zorganizować, ale i ułatwią funkcjonowanie. Sprawdź, jakie aplikacje w smartfonie powinien mieć każdy student.

Wykłady

Office Lens – Ta niesamowita aplikacja firmy Microsoft, która wykonuje zdjęcia dokumentów, tablic, czasopism, office lens, aplikacja w smartfoniepokwitowań i innych elementów. Przekształca je w edytowalny tekst, który można udostępniać. Dzięki niej możesz robić zdjęcia notatek znajomych, a nawet siedząc z boku sali wykładowej, przechwyci informacje z tablicy, usuwając niewygodny kąt, blask i cienie. Możesz zapisać swoje obrazy jako pliki PDF, Word lub PowerPoint.

 

coki, aplikacje w smartfonieCogi – Aplikacje w smartfonie można pobrać zarówno w systemie Android, jak i IOS. Jest to zaawansowany dyktafon, który choć nasłuchuje cały czas, pozwala rejestrować tylko istotne dla nas fragmenty. Do zarejestrowanych dźwięków, możesz dołączyć notatki oraz zdjęcia.

 

Notebloc – Podobnie jak Office Lens ułatwia przechwytywanie notatek papierowych. W przeciwieństwie do zwykłego aparatu również usuwa wszelkie cienie oraz wyrównuje kąt. Ta pomocna aplikacja do organizowania notatek z wykładów, pozwala je nie tylko grupować, czy etykietować, ale i zmieniać ich kolejność oraz format na JPG lub PDF  

 

FiiNote, aplikacje w smartfonieFiiNote – Aplikacja do tworzenia notatek podczas wykładów. Jej główną zaletą jest to, że daje możliwość korzystania z różnych narzędzi, takich jak pisanie za pomocą klawiatury oraz odręczne, rysowanie i nagrywanie dźwięku. W aplikacji FiiNote, możesz tworzyć szablony, wydarzenia w kalendarzu oraz ustawiać alarmy.

 

dysk googleDysk Google – Jedna z najbardziej popularnych aplikacji na świecie. Dysk Google może w znacznym stopniu ułatwić funkcjonowanie studenta. Możesz tworzyć w nim dokumenty, arkusze, prezentacje, rysunki oraz wiele innych. Dysk pozwala mieć wszystko w jednym miejscu, a spersonalizowane szablony, notatki, czy pisanie za pomocą dźwięku, dodatkowo ułatwiają funkcjonowanie. Podobnie jak Office Lens pozwala na wykonywanie zdjęć dokumentów, które przekształca w edytowany tekst. Wszystkie pliki zapisane w chmurze, pozwalą Ci w prosty sposób uzyskać do nich dostęp z dowolnego miejsca oraz urządzenia.

 

kiedy wykładKiedy wykład – Aplikacja, dzięki której nie przegapisz żadnego wykładu. Umożliwia przeglądanie planu zajęć, a dzięki na bieżąco aktualizowanym danym przez uczelnie, będziesz pewien, że zawsze trafisz do odpowiedniej sali i o właściwej porze. Co więcej, aplikacja udostępnia informacje o odbywających się wykładach otwartych.

 

Życie studenckie

jak dojadeJakdojade – Bardzo przydatna aplikacja do wyszukiwania połączeń komunikacji miejskiej. Nawet jeżeli nie wiesz, gdzie znajdujesz się w danym momencie, włączając GPS, aplikacja wyszuka Twoją lokalizację i wskaże najlepsze połączenie do wybranego punktu docelowego.

 

uber, aplikacje w smartfonieUber – Aplikacja, która łączy kierowców z pasażerami, dzięki czemu możesz zamówić sobie transport w dowolne miejsce i o każdej porze. Jest świetną i tańszą alternatywą korporacyjnych taksówek. Dla bezpieczeństwa, po akceptacji kierowcy Twojego przejazdu, zobaczysz jego zdjęcie, numer rejestracyjny samochody, oraz ocenę. Co wiecej, nie musisz się martwić o brak gotówki, gdyż za transport rozliczasz się z aplikacją.

 

skycashSkyCash – Za pośrednictwem tej aplikacji nie tylko kupisz bilety do komunikacji miejskiej, ale i parkingowe oraz kolejowe. Dzięki SkyCash możesz również zapłacić za swoje rachunki, kupić bilet do kina oraz wypłacić pieniądze z bankomatu.

 

going, aplikacje w smartfonieGoing – Jak powszechnie wiadomo, życie studenckie to nie jedynie wykłady i nauka. Z aplikacją Going będziesz zawsze na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami, imprezami, koncertami i repertuarami w kinach. Dzięki zainstalowanej aplikacji możesz tworzyć swój własny kalendarz eventowy, kupować bilety i zorganizować wspólne wyjście ze znajomymi.

 

pyszne.pl, aplikacje w smartfoniePyszne.pl – Aplikacja, dzięki której zamówisz swoje ulubione jedzenie z dowolnej restauracji. Jeżeli nie jesteś w stanie podać swojej lokalizacji, wskaże ją sama po włączeniu GPS. Dodatkowym udogodnieniem jest duży wybór różnej formy płatności (gotówka, karta, online).    

 

qponyQpony – Budżet studenta często bywa ograniczony, jednak odpowiedzią na to, może być aplikacja Qpony. Jest to najpopularniejsza aplikacja promocyjna w Polsce. Dzięki niej będziesz miał dostęp do wszystkich aktualnych kodów promocyjnych oraz rabatów. Qpony to również niezbędnik o wyprzedażach i aktualnych promocjach nie tylko sklepów, ale i restauracji.

Czy masz już wszystkie wymienione aplikacje w smartfonie? A może znasz inne, równie przydatne, o których zapomnieliśmy? Jeśli tak, podziel się nimi w komentarzu.

Facebook