Fundacja DOM Dbamy o Młodych, ul. Legnicka 65, 54-206 Wrocław, tel. 71 307 16 36

Jak zostać podopiecznym Fundacji DOM Dbamy o Młodych?

Jak zostać podopiecznym Fundacji DOM Dbamy o Młodych?

Jak zostać podopiecznym Fundacji DOM Dbamy o Młodych?

Znajdujesz się w trudnej sytuacji życiowej i poszukujesz pomocy? A może znasz rodzinę, która potrzebuje wsparcia, jednak nie jesteś w stanie pomóc jej na własną rękę? W dzisiejszym artykule dowiesz się, jak zostać podopiecznym Fundacji DOM Dbamy o Młodych.

Misja

Fundacja DOM Dbamy o Młodych powstała z myślą o dzieciach i młodzieży doświadczonej przez los. Naszą misją jest udzielanie im wszechstronnego wsparcia, aby wyrównać ich szanse życiowe z rówieśnikami. Wierzymy, iż każdy człowiek rodzi się równy, jednak nie każde dziecko ma taki sam start. Naszym celem jest udzielanie wszechstronnego wsparcia zarówno dzieciom i młodzieży przebywającym w placówkach, opuszczającym domy dziecka, jak i z trudnych dysfunkcyjnych rodzin.Pomagamy zarówno dzieciom, ich rodzinom, oraz instytucjom pieczy zastępczej. Aby zapewnić im właściwą edukację, rozwój, godny byt i pielęgnować ich pasje. Nie ograniczamy się w formach pomocy, organizujemy zarówno stypendia naukowe, sportowe, organizujemy zajęcia dodatkowe, przekazujemy dary, przeprowadzamy remonty oraz finansujemy wyjazdy turystyczne. Wspieramy młodzież, która opuszcza domy dziecka, w wejściu w dorosły świat, poprzez pomoc w znalezieniu pracy, stypendia na dalszą edukację czy poradę prawną. Jesteśmy w każdej sytuacji kryzysowej, w której znalazł się młody człowiek.

Jak zostać podopiecznym Fundacji DOM Dbamy o Młodych?

Poznałeś misję Fundacji DOM Dbamy o Młodych i zastanawiasz się: “Jak zostać podopiecznym Fundacji?”. Jeżeli Ty lub ktoś dla Ciebie bliski znajduje się w trudnej sytuacji życiowej i potrzebujesz wsparcia, w pierwszej kolejności powinieneś skontaktować się z naszą organizacją za pośrednictwem strony internetowej, facebooka, e-mail lub telefonicznie, z prośbą o przesłanie wniosku o wsparcie, do którego potrzebne będą następujące dane:

  • Dane osoby wnioskującej;
  • Dane osoby, której dotyczy prośba;
  • Informację na temat beneficjenta: Opis sytuacji bytowej, oczekiwane wsparcie.

Uzupełniony i podpisany wniosek należy następnie przesłać na adres siedziby Fundacji. Po jego otrzymaniu zarząd organizacji niezwłocznie weryfikuje jego zgodność z misją organizacji, oraz rozpatruje według ustalonych kryteriów. Osoba wnioskująca zostaje powiadomiona o decyzji zarządu, niezwłocznie po rozpatrzeniu wniosku. W przypadku, w którym zarząd Fundacji DOM podjął pozytywną decyzję dla beneficjenta, strony podpisują umowę o wsparcie, po czym staje się on podopiecznym fundacji.

Masz dzieci, jesteś w trudnej sytuacji i poszukujesz pomocy? Jesteś osobą młodą, która potrzebuje wsparcia na start? Prowadzisz placówkę instytucjonalną i szukasz organizacji, która wesprze Wasze działania?

Fundacja DOM – My po prostu Dbamy o Młodych!

Facebook