Fundacja DOM Dbamy o Młodych, ul. Legnicka 65, 54-206 Wrocław, tel. 71 307 16 36

Dlaczego warto zastanowić się nad adopcją?

Dlaczego warto zastanowić się nad adopcją?

Dlaczego warto zastanowić się nad adopcją?

Jeśli rozważasz adopcję, prawdopodobnie masz wiele pytań dotyczących swojej decyzji. Istnieje wiele powodów, dla których warto zastanowić się nad adopcją. Każdy ma swoje poglądy, a niektóre powody mogą dla jednych brzmieć lepiej niż inne dla różnych osób. Przedstawiamy kilka solidnych powodów, dla których warto zastanowić się nad adopcją.

Powody, dla których warto adoptować dziecko

Dasz dziecku rodzinę – Wiele osób, par i rodzin rozważa adopcję, ponieważ naprawdę pragną zapewnić dziecku rodzinę. Niektórzy z nich posiadają dzieci biologiczne, inni zmagają się z niepłodnością. Niezależnie od przyczyny, to, że możesz dać dziecku dom, jest jednym z powodów, dla których warto zastanowić się nad adopcją. W Polskich placówkach jest ponad 17 tys. dzieci, które marzą o tym, aby mieć kochającą się rodzinę.

Możesz zmienić jego życie na lepsze – Większość dzieci przebywających w Polskich placówkach nie jest sierotami i posiadają min. jednego rodzica biologicznego. Często pochodzą z trudnych środowisk, gdzie z jakiś powodów ich rodzice biologiczni nie byli w stanie, bądź nie chcieli zapewnić im godziwego życia. Być może Twoje przyszłe dziecko, zostało porzucone, gdyż było czyimś kolejnym – niechcianym – dzieckiem, być może zostało odebrane z powodu olbrzymich zaniedbań lub nadużyć. Zmienić życie dziecka na lepsze, wydaje się powodem, dla którego warto zastanowić się nad adopcją.

Niepłodność – Wiele par jest zdruzgotanych, kiedy dowiadują się, że biologicznie nie mogą mieć dzieci. Inne nie usłyszały diagnozy o niepłodności, jednak od wielu lat staranie się o potomstwo, odbiera im radość z życia. Nieudane próby zajścia w ciąże, nie oznaczają końca narracji. Wiele par w tej sytuacji, uświadamia sobie, że ich pragnieniem jest zostać rodzicem, a nie bycie w ciąży. Ciąża jest niebywale ważnym krokiem w tym procesie, ale nie jest to jedyny sposób, aby kochać, wychowywać i być rodzicem. W przypadku zmagań z zajściem w ciąże warto zastanowić się nad adopcją. Dzięki temu możesz mieć pełną rodzinę, pomóc dziecku w potrzebie i cieszyć się cudowną podróżą, jaką jest rodzicielstwo.  

Każde doświadczenie adopcyjne jest inne. Zróżnicowani rodzice, różne uwarunkowania i światopoglądy, mogą znacznie przyczynić się do odmiennych poglądów, dlaczego warto zastanowić się nad adopcją. Bez wątpienia jest to bardzo ważna i musi być świadomie podjęta decyzja. Wiele rodzin adopcyjnych odkrywa, że po przyjęciu dziecka, ich życie stało się lepsze – pełniejsze.

Fundacja DOM – Dajemy Młodym Szansę na Lepsze Jutro!

Facebook